Pilates

If you enjoy formal structured exercise, Pilates provides challenge for the body from head to foot in the classic three planes of movement.

Individual mat and equipment Pilates instruction at my home studio in Lenah Valley costs $50 an hour ($25 each for two people).

pilates3